18 Temmuz 2013 Perşembe

ATLAS CARASKAL VİNÇ

Caraskal nedir? Ceraskal Nedir?

Caraskal, sonsuz vidalı palanga sistemidir. Genellikle inşaatlarda, fabrikalarda, atölyelerde yük kaldırmak amacıyla kullanılmaktadırlar. Eş merkezli ve birlikte dönen iki sabit  ve bir de hareketli serbest makaradan meydana gelir. Boyutlarının küçük ve bakımlarının kolay olmasından dolayı bir çok farklı sektörlerde yaygın olarak kullanılmaktadır
1. Caraskal, taşınabilir ayaklar üzerinde, istenilen yere kurularak makaralar düzeniyle ağır cisimlerin yer değiştirme işlerinde kullanılan kaldıraç düzeni.
2. İnşaat işlerinde binaların üst katlarına malzeme çekmek için kullanılan portatif küçük vinç.
                        
Caraskal olarak ta bilinen ceraskallaramanuel vinç de denilebilmektedir. Ceraskallerin en büyük özelliği, kaldırılan yükün güç uygulamaksızın istenilen konumda durabilmesi ve yükü kaldırmak için çok az bir güce ihtiyaç duyulmasıdır.
Ceraskaller, eş merkezli ve birlikte dönen iki sabit ve bir de hareketli serbest makaradan meydana gelmektedir. Sıkça tercih edilmelerinin bir diğer nedeni ise bakımlarının kolay, boyutlarının küçük olması, dolayısıyla küçük atölye ve işletmelerin birinci tercihleri olmaktadırlar.

 
Manuel zincirli caraskal taşıma kapasitesi;
500 kg ceraskal, 1000 kg caraskal, 1 ton caraskal, 2 ton caraskal, 3 ton caraskal, 5 ton caraskal, 10 ton caraskal, 20 ton caraskal

Tüm Caraskal çeşitleri ve farklı tonajlarda ceraskal tipleri ile ilgili detaylı teknik bilgiler, fiyat ve ürün görsellerini www.yukunuzuhafifletir.com  web sitesinde inceleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder